internet
internet - próba opisania: felietony Zbigniewa Markowskiego o internecie

Przemysł filmowy

Wiadomości, 18 grudnia 2014 roku: Nowojorska premiera filmu "Wywiad ze Słońcem Narodu" została odwołana po tym, jak grupa hakerów dokonała ataku na serwery producenta - Sony Pictures. Z komputerów Sony Pictures cyberprzestępcy pobrali około 100 terabajtów danych, w tym obraz kinematograficzny, który - ich zdaniem - obraża postać ich ukochanego przywódcy Kim Dzong Una. W razie doprowadzenia do publicznych pokazów filmu hakerzy grożą zamachami terrorystycznymi – zwłaszcza wymierzonymi w kina, które zdecydują się do wyświetlania „Wywiadu ze Słońcem Narodu”. W sprawie tej głos oficjalnie zabrało chińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, które potępiło cyberprzestępczość, choć nie odniosło się bezpośrednio do samej sprawy oraz prezydent Stanów Zjednoczonych. Amerykański przywódca skrytykował Sony Pictures za odwołanie premiery.

Wiadomości, 18 grudnia 2044 roku: Rosyjska wytwórnia filmowa „Mosfilm” odwołała premierę remake'u „Siedemnastu mgnień wiosny” po tym, jak łupem hakerów padło 150 terabajtów danych przechowywanych na serwerze w Sankt Petersburgu. Ugrupowanie przedstawiające się jako czeska ekstrema kinematograficzna po obejrzeniu produkcji „Mosfilmu” uznała, iż nowa wersja „Siedemnastu mgnień” nie zawiera żadnych elementów związanych z ruchem oporu reprezentowanym przez Czechów. Cyberprzestępcy zażądali wprowadzenia do scenariusza postaci pięknej Czeszki, która wspierać będzie działania standartenführera  Stirlitza. W sprawie głos zabrał przewodniczący Parlamentu Europejskiego, który skrytykował podobne akty przemocy. Od całej sprawy odciął się rzecznik rządu Republiki Czeskiej.

Wiadomości, 19 grudnia 2044 roku: Prezes wytwórni 20th Century Fox odwołał premierę dziewiątej części „Szklanej pułapki” po oświadczeniu grupy nowozelandzkich hakerów, którzy zaatakowali zlokalizowane w Los Angeles serwery producenta filmowego. Anonimowy przedstawiciel przestępców cybernetycznych z Nowej Zelandii na opublikowanym w internecie filmie odniósł się zarówno do fabuły, jak i obsady najnowszej „Pułapki”. Stwierdził iż (tu cytat): „akcja nie trzyma się kupy, film jest źle zmontowany, aktorzy to totalne beztalencia obsadzone chyba na chybił – trafił”. Hakerzy skrytykowali także scenografię oraz ścieżkę muzyczną. Problemem ataku na serwery  20th Century Fox ma w przyszłym tygodniu zająć się Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych.
Wiadomości, 20 grudnia 2044 roku: Studio filmowe Hanna - Barbera w porozumieniu ze swoim belgijskim partnerem odwołało premierę pełnometrażowej kreskówki „Smerfy – Gwiazdka 2044” w związku z groźbami irlandzkiej grupy hakerów, która dwa tygodnie temu włamała się na europejskie i amerykańskie serwery wytwórni. Cyberprzestępcy z Irlandii po zapoznaniu się z całym filmem stwierdzili, iż obraz kinematograficzny w nierzetelny sposób odwzorowuje kolory naszej rzeczywistości promując barwę niebieską i ewidentnie lekceważąc zieleń. „Nie chodzi o to, że zielony jest kolorem Irlandii, walczymy o zwykły obiektywizm, zgodnie z którym na każdego stwora niebieskiego powinien przypadać stwór w jakimś innym (niekoniecznie zielonym) kolorze. Sekretarz generalny NATO zapowiedział na godziny wieczorne konferencję prasową w tej sprawie.

Wiadomości, 21 grudnia 2044: Na stronach WikiLeaks opublikowano nielegalnie zdobytą kopię niezwykłego raportu. Tajny dokument będący efektem wieloletniej współpracy służb wywiadowczych Izraela, Stanów Zjednoczonych, Rosji, Wielkiej Brytanii, Korei Północnej, Korei Południowej, Japonii, Iranu, Iraku, Syrii, Autonomii Palestyńskiej oraz Wybrzeża Kości Słoniowej ujawnia kulisy trwającej od dziesięcioleci akcji systematycznego niszczenia światowego przemysłu kinematograficznego. Drobiazgowe śledztwo prowadzone na wszystkich kontynentach wykazało, iż za setkami przypadków wymuszeń przestępczych, za groźbami, włamaniami do systemów teleinformatycznych, za faktycznym zatrzymaniem produkcji filmowej stoi jedna tylko grupa za każdym razem podszywająca się pod kogoś innego. To polscy zwolennicy Kevina samego w domu.polecane strony:

Górny Śląsk - warto odwiedzić

Antryj - gwara i kultura Górnego Śląska

Kuchnia Śląska - przepisy

Portal Powiatu Tarnogórskiego

Gwarki - tarnogórska impreza

Kici - kici: kocie sprawy

autor:

autor.jpg
Zbigniew Markowski

poczta elektroniczna
Facebook - G+ - YouTube