internet
internet - próba opisania: felietony Zbigniewa Markowskiego o internecie

Anna i Arleta

Maile były dwa. Ulokowały się w programie pocztowym tuż obok siebie. Były nader krótkie i nader konkretne, dawały też odbiorcy cały wachlarz przeróżnych szans. Ponieważ kobiety podpisujące się Anna oraz Arleta przysłały listy te w dobrze pojętym interesie niżej podpisanego, niżej podpisany postanowił podzielić się w tej sprawie i treścią maili, i opisem tego, co działo się później.

List pani Arlety: Zwracam się z zapytaniem czy są Państwo zainteresowani otrzymaniem jednorazowej oferty szkolenia otwartego o nazwie "Język hipnotyczny w sprzedaży - Zaawansowane Techniki Sprzedaży"? Koncentrujemy się na szkoleniu sił sprzedaży, szkolenia otwarte organizujemy głównie w Warszawie.

List pani Anny: Drogi zwycięzco, twój adres e-mail został wylosowany i zostałeś zwycięzcą La Primitiva Loteria Espana w dniu 16 maja 2011 roku. Wygrałeś sumę 678 tysięcy 435 euro, numery wygrywające to 7 - 9 - 19 - 23 - 27 - 41 w drugiej kategorii. Aby odebrać nagrodę skontaktuj się z panem Raulem Ramosem z Mutua Segurided w Hiszpanii. Cały nasz personel serdecznie ci gratuluje.

Odpowiedź do pani Arlety: Szanowna pani Arleto, wyraźnie widać, iż prowadzi pani działalność komercyjną (obliczoną na zysk) w dziedzinie hipnotyzowania klientów. Ponieważ jednak po przeczytaniu listu nie czuję się zahipnotyzowany, pozwalam sobie podsunąć nieco inne rozwiązanie. Proszę napisać do pani Anny (e-mail w załączeniu) – to przemiła Hiszpanka, która w ramach swoich obowiązków służbowych ma ciągły kontakt z klientem. Przekonywanie ludzi, iż wygrali cokolwiek w jakiejś podejrzanej loterii (w której nigdy nie brali udziału) z powołaniem się na jakieś numery (których nigdy nikomu nie podawali) nie jest zajęciem prostym. Być może w jej trudnej działalności pomogą jej oferowane przez panią techniki hipnotyczne. A jeśli chodzi o pani wynagrodzenie to sprawa jest równie prosta – ma pani namiary na pana Ramosa – wystarczy mu powiedzieć, że zgadzam się na przekazanie pani mojej wygranej i to będzie ów pożądany przez panią zysk. Do mnie proszę już nie pisać, polecam kontakt bezpośredni z panią Anną. I jeszcze jedno – cały personel  La Primitiva Loteria Espana serdecznie pani gratuluje.

Odpowiedź do pani Anny: Droga pani Anno, jestem zachwycony wygraną w państwa loterii i w sprawie tej chciałbym złożyć następującą dyspozycję: proszę całość wygranej przekazać na ręce pani Arlety. Pani Arleta jest przemiłą Polką, która zawodowo zajmuje się przekonywaniem ludzi do kupienia czegoś (lub skorzystania z jakiejś usługi) za pomocą hipnozy. To trudna praca. Ludzie w dzisiejszych czasach kompletnie nie doceniają wysiłków hipnotyzerów i bez żadnej litości kasują korespondencję elektroniczną pani Anny. Uważam, że wygrana w loterii przekazana do jej wyłącznej dyspozycji pomoże jej osiągnąć jeszcze wyższy stopień umiejętności zawodowych, podniesie też ogólną wiedzę w społeczeństwie na temat hipnotycznych technik sprzedaży. Przekazałem już stosowną informację pani Annie więc pan Ramos może w każdej chwili spodziewać się telefonu z Warszawy. Proszę o wypłacenie całej kwoty bez zbędnej zwłoki, z dokładnością co do jednego eurocenta. Państwo też możecie na kontakcie tym skorzystać, bo przecież również działacie w dziedzinie przekonywania ludzi do swoich dziwnych teorii. Hipnoza (w mojej ocenie) mogłaby tutaj wiele zdziałać. W razie pytań czy wątpliwości proszę kontaktować się bezpośrednio z panią Anną (mail w załączeniu). I jeszcze jedno – szkolenia odbywają się w Warszawie, to piękne, zielone oraz przyjazne gościom miasto.

Z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku niżej podpisany postanowił udać się na spoczynek nocny. Tak się bowiem składa, że wśród licznych odmian – rodzajów – odcieni (których jest niezliczona ilość) spamu podoba mu się tylko jeden spam. Wymyśliła go pani Alicja Kosiba – Lesiak, która zwykła określeniem tym nazywać czynność spania i kończyć listy zwrotem „a teraz spam”. Tak więc drodzy Czytelnicy, macie swój felieton a teraz: spam!polecane strony:

Górny Śląsk - warto odwiedzić

Antryj - gwara i kultura Górnego Śląska

Kuchnia Śląska - przepisy

Portal Powiatu Tarnogórskiego

Gwarki - tarnogórska impreza

Kici - kici: kocie sprawy

autor:

autor.jpg
Zbigniew Markowski

poczta elektroniczna
Facebook - G+ - YouTube